Jak dobrać rozmiar gorsetu?

3 obwody

3 obwody

Wybierając odpowiedni rozmiar musimy poznać trzy obwody pokazane na rysunku i oznaczone literkami A, B i C.

A - obwód pod biustem
(Miejsce w którym najczęściej przebiega dolna krawędź biustonosza)

B - obwód talii
(Najwęższe miejsce naszego tułowia, najczęściej w okolicy pępka lub kilka cm. powyżej niego)

C - obwód kości biodrowych
(Miejsce naszych krawędzi kości biodrowych, tzw. "wysokie biodra" - powyżej najszerszego miejsca naszego ciała)

D - obwód bioder (w tym przypadku jest to tylko punkt odniesienia dla wyższych bioder)

Kluczowym wymiarem dla dobrania odpowiedniego rozmiaru jest wymiar B czyli obwód talii. Natomiast pozostałe wymiary jak A - obwód pod biustem oraz C - wyższe biodra mogą być zbliżone do liczb podanych w tabeli ale na pewno nie powinny być mniejsze od wartości określonych dla danego rozmiaru.

Wymiary w tabeli

Wymiary w tabeli

Wymiary podane w każdej tabeli odnoszą się do wymiarów gorsetu maksymalnie zasznurowanego. Po wykonaniu pomiarów swojego ciała porównujemy je z wartościami A, B i C z tabeli aby dopasować odpowiedni rozmiar.
W przypadku gorsetów Waspie, wymiar A znajduje się poniżej linii podbiuścia.
Jeśli chodzi natomiast o gorsety tupu overbust, wymiar A dotyczy obwodu piersi na wysokości skutków.

Różnica pomiędzy obwodem gorsetu w tali a naturalną talią kobiety powinna wynosić średnio około 10-15cm.
W przypadku wymiarów ciała A i C to mogą być one większe do 10cm w stosunku do wartości podanych dla danego rozmiaru.

W ten sposób zachowujemy zasadę, że gorset zawsze wybieramy "za mały" aby mogła zajść redukcja.
Tak dobrany gorset powinien zapewnić optymalne modelowanie i dobrze dopasować się do sylwetki nie tylko na początku ale również w późniejszej perspektywie, kiedy ciało przyzwyczai się do gorsetu, dzięki czemu będzie możliwa dalsza redukcja centymetrów.

Proces dostosowywania ciała do gorsetu nazywamy sezonowaniem, które polega na stopniowym oswajaniu talii z redukcją przez umiarkowane sznurowanie, które po pewnym czasie pozwala osiągnąć idealną redukcję i dopasowanie.

Jak więc dobrać?

Jak więc dobrać rozmiar?

Jeśli zatem obwód talii wynosi na przykład około 69-70cm to przy zachowaniu zasady 10-15cm różnicy, powinniśmy wybrać rozmiar S - 22"

Każdy gorset jest wyposażony z tyłu w panel zakrywający plecy o szerokości 15cm, który wypełnia ewentualną przerwę jeśli gorset nie jest całkowicie zasznurowany.
Do szerokości tego panelu można swobodnie regulować poziom dopasowania, wiążąc gorset luźniej lub ciaśniej.
Zasadniczo gorset powinien być sznurowany z zachowaniem pewnej przerwy z tyłu. Jeśli przy pierwszej próbie możemy zamknąć go do końca świadczy to o tym, że wybrany rozmiar jest za duży. Przerwa zawsze daje możliwość dalszej redukcji i stanowi pewien zapas na przyszłość zwłaszcza po okresie sezonowania.

Ważne!
Posiadamy 7 fasonów gorsetów, każdy z nich ma swoją indywidualną tabelę wymiarów. Upewnij się czy patrzysz na właściwą tabelę interesującego Cię modelu. Różnice pomiędzy poszczególnymi krojami i długościami omówione są na stronie głównej.

Ważne!
Każda kobieta ma inną figurę oraz sylwetkę. Może się zdarzyć że mając takie same wymiary dwie różne osoby będą nosić dwa różne rozmiary gorsetu. Wszystko zależy od budowy ciała, kwestii anatomicznych oraz indywidualnych predyspozycji redukcyjnych. Osoba o rozbudowanej tkance mięśniowej ma inne możliwości redukcji niż osoba posiadająca więcej tłuszczyku na brzuchu i biodrach, dlatego dobór rozmiaru gorsetu zależy od indywidualnych warunków każdej z nas.

Oczywiście nic nie zastąpi prawdziwej przymiarki, dlatego pamiętaj że zawsze możesz wymienić gorset na mniejszy lub większy albo dobrać inny krój.
Pamiętaj również, że zbyt mały gorset wcale nie zredukuje lepiej talii niż dobrze dobrany rozmiar. W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestii doboru rozmiaru
pozostajemy do Waszej dyspozycji e-mailowo lub telefonicznie :)